Balık Burcu Özellikleri

Balık Burcu Genel Özellikleri

Balık burcu insanlarının fiziksel olarak en dikkat çekici noktaları gözleridir. Büyük gözler, anlamlı bakışlar ve uzun kirpikleri vardır. Saçları dalgalı ve kıvırcıktır. Ten renkleri ise genel olarak kumral veya kestane rengidir. Yüzleri hafif toplu bir şekildedir. Ancak yüzlerindeki her yer uyum içerisindedir. Ağzı, kaşları ve burunu son derece güzeldir. Genel olarak Balık etlidir. Kol ve bacakları uzun değildir. Tenleri soluktur ve yaşları ilerledikçe alın kısımları açılır. Boyları çok uzun değildir ancak çokta kısa değildir. Hem erkeği hem de kadını orta boyludur.

Balık Burcu Genel Özellikleri

Balık burcu son burç olduğu için kendinden daha önceki bütün burçların özetini taşımaktadır. Ölüm, yeniden doğum ve reenkarnasyonu simgelemektedir. Sonsuzluğun burcu olduğunu söyleyebiliriz. Bütün burçlar arasında onun kadar mistik düşünceli olanını bulmak oldukça zordur. Kendi yeteneklerinin farkında olmazlar ya da görmezden gelirler. Çevresinde bulunan çoğu insandan daha üstün olsalar da bunu belirtmek istemezler. Bunun nedeni ise alçakgönüllü olmalarıdır.

Genel görünümleri sakindir ancak iç dünyalarında fırtınalar koptuğunu söylemek mümkündür. Ucu bucağı olmayan, sonsuz Neptün okyanusunda yaşayan, hem fırtınanın hem de sakinliğin insanlarıdır. Yaşadıkları okyanus içerisinde duygular, bilinçdışı olaylar, sezgiler ve hayal dünyası ön planda bulunmaktadır ve saydıklarımızın hepsi Balık burcunun özellikleri arasında bulunmaktadır. İlerisi için plan yaptığı pek görülmez, daha çok sezgileri ile hareket etmeyi tercih ederler. Yani, yaşamın gerekliliği ile hareket ederler.

Balık burcu insanlarının çoğu duygusal insanlardır. Tıpkı bir okyanus gibi derin ve gizemli kişilikleri vardır. İç dünyalarını gizli tutmalarının nedeni, kendilerini bu şekilde daha rahat hissetmeleridir.

Balık Burcu

Balık burcu, bütün burçlardan kendilerine özellik toplayarak yaratılmıştır. Her burcun izlerini taşımaktadır. Mizacının renkli ve çeşitli olmasının en büyük etkeni de budur. Sezgileri tahmin edilemez derecede kuvvetlidir. Bu konuda önlerini kesecek en büyük etken duygularıdır. Duyguları, sezgilerinin önüne geçebilir. Son derece şefkatli ve merhametlidir. Tatlı dilli olduklarını söyleyebiliriz, yapıları sert değildir. Konuşma yetenekleri ile insanların kalplerini kolaylıkla kazanabilirler. Bu konuda oldukça yeteneklidir. Yardımsever bir yapısı vardır, ihtiyacı olan herkese karşı duyarlı davranır. Hatta o kadar duyarlıdır ki, insanların ihtiyaçlarına kendilerininkinden daha fazla önem verirler. Tüm bunların karşılığında istedikleri tek şey ilgidir. Bu isteklerinin gerçekleşmediğini gördükleri zaman küsüp, darılabilir. Kendilerine acıma gibi olumsuz özellikleri vardır.

Duyguları sürekli değişkenlik gösterebilir. Ruhsal olarak son derece derin dünya içerisinde yaşarlar. Ancak bu durum sürekli insanlar tarafından fark edilemez, gizli tutar. Her duyguyu kendi içerisinde yaşamak ister. Rahat yaşamak ve huzur içerisinde bulunmak en büyük istekleridir. Bazı Balık burcu insanları dışarıdan bakıldığında çok ciddi ve sert bir görüntüye sahiptir. Bu bütün Balık insanları için geçerli değildir. Ancak her Balık burcu insanının iç dünyası yumuşak ve his yüklüdür. Hislerini engellemekte çok büyük sıkıntıları vardır ve çoğu kez bu nedenle üzülebilirler.

Hassastırlar ve bunun en büyük nedenleri ise yıldızının hayalleri temsil etmesidir. Bütün burçlar arasında Balık insanından daha fazla hayal dünyası olan, renkli kişiliği olan bir başka burç insanı bulunamaz. Kurdukları hayaller, bir öncekinin devamıdır her zaman. Hayal kurmak her şeyleri diyebiliriz ve hayal kurmadıkları zaman gerçekten üzülen yapıları vardır. Yine de bunu bir denge içerisine sokmaları gerekir aksi halde zarar görebilirler.

Gerçek olan ile yüz yüze geldikleri zaman, kurdukları hayaller ile bir alakası olmadığını göreceklerdir ve sonucunda üzüleceklerdir. Kurdukları renkli hayaller ile gerçeklerin hiçbir bağlantısı bulunmamaktadır. Mutsuz olmalarının en büyük nedenlerinden bir tanesidir bu durum ve hiçbir zaman başarılı olamayacaklarını düşünürler.

Balık Burcu

Balık burcu olan insanların çift karakteri vardır diyebiliriz. Bu, doğum anında aldıkları yıldız etkileri ile bile değişim gösteremez. Çift karakterli olmayı kötü bir durum olarak görmemekte fayda var. Bu özellikleri çok yönlü olmalarını sağlar. Yine de hisleri konusunda dikkatli olmaları gerekir. Hislerinin sonucunda hem iyimser hem de kötümser kişilikleri olabilir.

Balık Burcu Kişiliği

Değişken yapıları yaşamlarının her alanına yansımaktadır. Mutlu oldukları bir anda mutsuzluğa bürünebilirler ya da umutları çok fazlayken bir anda her şeyin bittiğini düşünebilirler. Bu durumun en büyük etkenlerinden bir tanesi ise hassas bir yapıya sahip olmalarıdır. Çoğu insanın fark edemediği ayrıntıları görürler ve takıntı haline getirebilirler. Fazla kararsız olduklarını da söyleyebiliriz.

Neyin ne olduğu konusunda tam olarak fikir sahibi değildir. Karar alacakları zaman sezgileri ile hareket eder ya da bir başkasının yönlendirmesini ister. Bir konuda çok zorlandığını düşünürse de kendi hayal dünyasına sığınmayı tercih eder. Son derece kibar ve nazik olduklarını söyleyebiliriz. Çevresinde bulunan, değer verdiği insanları kırmamak için her şeyi yapabilir. İnsanlara kolay kolay "hayır" lafını kullanamazlar. Bunun nedeni de kendisinden daha çok insanları düşünmesidir. Sevdiği insanlar her şeyin üzerindedir.

Astrolojik olarak Akrep veya Aslan burcunu analiz etmek çok kolaydır ancak Balık burcunu analiz etmek oldukça zordur. Onları anlamak hiçte kolay değildir. Balık insanları için, gerçek ve hayal arasında hiçbir sınır bulunmamaktadır.

Balık burcu insanları şizofreniye en yatkın insanlardır. Son burç oldukları için bulundukları yer de madde ve ruh birbiri içine girmiştir ve etkileri altına almıştır. Bu, Neptün gezegenini en büyük özelliğidir. Mantık olarak açıklanması zor olaylara yatkınlıkları vardır.

Daha önce belirttiğimiz gibi sosyal olarak karmaşık insan izlenimi yaratırlar. Ne zaman, ne yapacaklarının bilinmemesi en büyük etkendir bu konuda. Mutlu Mutsuz, tutarlı tutarsız ve iyi kötü olarak her an değişim gösterebilir.

Balık burcu insanları için kesin olarak belirtilecek ilk şey değişkenlikleridir. Çevresinin hoşuna gidecek bir yapıya bürünürler sürekli olarak. Ancak söz konusu hayallerini açığa çıkarmaya geldiğinde insanlar gerçek Balık insanını tanımaya başlar. Onlar için maskenin altına gizlenmiş kişilikleri var diyebiliriz ve bu maske altında kendilerini gizlemeyi tercih ederler.

Hayatını anlamını sonuna kadar aramak, Balık burcunda doğan insanların en büyük arzularıdır. Tüm uğraşların sonunda kendilerine şu soruyu sorarlar; Hayat, gerçekten de bütün bu kavgalara değer mi? Bunun sonucunda ise hayata karşı kayıtsız kalırlar. Yeteneklerini bile bir kenara bırakırlar. İç dünyasında yaşamaya karar verir ve bunun sonucunda, başarısız olduklarını düşünerek acı çekebilirler. Balık insanlarının duyguları tıpkı bir sünger gibidir. Etrafında olup biten, iyi veya kötü ne varsa üzerlerine çekerler.

Konuşkan olmaları, çevrelerinde birçok insan bulunmasının nedenleri arasındadır. Hemen her konuda fikir sahibidirler. Arkadaşlık onlar için gerçekten de önemlidir. Sevdiği insanlara karşı tam anlamıyla adanmışlık hissederler ve karşısındaki insanlarda da davranışı görmek isterler.

Çoğu Balık burcu insanı azimli değildir. Ancak planları gerçekten de büyüktür ama ulaşmak için gerçek eforlarını harcamazlar. Hedef büyük ancak azim küçük. Bu nedenle çoğu Balık burcu insanı istediği noktaya ulaşmada çok geç kalabilir. Sonunda da neden geç kaldım diyecektir.

Giyim konusunda son derece özenlidir. Kendilerine neyin yakışıp, yakışmayacağını iyi bilirler. Özellikler kadife kıyafetleri tercih ederler. Her Balık burcu insanının özel günler için çok değer verdikleri kıyafetleri bulunur. Genel olarak yumuşak ve tenlerini rahatsız etmeyecek kıyafetleri seçerler. Ayakkabı konusunda da, hem erkeği hem kadını son derece dikkatlidir. Her ikisi de pahalı ayakkabı seçimi yapar.

Balık burcu insanları pratik düşünce yapısından dolayı özellikle iş hayatında başarılı olabilir. Para kazanmasını iyi bilirler. Kimi zaman bonkör, kimi zaman da cimri olabilir. Para kazanmanın zorluğunu bilir ve ona göre davranırlar. Balık burcu insanları gönlü zengin kişilerdir aslında. Zaten kolayca zengin olabilecek kişilerdir ve bu nedenle bu durumu pek dert etmezler.

Sağlık konusunda genel olarak psikolojik sorunlar yaşarlar. Bunun en büyük nedeni ise duygusal ve takıntılı bir yapılarının olmasıdır. Kilo almaya yatkın yapıları vardır, bu nedenle yediklerine ve içtiklerine dikkat etmeleri gerekir.

Balık burcu iş hayatı

İş hayatında Balık burcu insanları oldukça uyumludur. Ekip çalışması gerektiren tüm işlere yatkın yapıları vardır. Balık burcu için para çok önem taşımaz. İş hayatında tatmin olmak en büyük arzularıdır. Meslek seçiminde bilişim veya sahne sanatlarında son derece başarılı olabilir. Bunlar dışında tıp alanı da başarılı olacakları alanlar arasındadır.

Balık burcu aşk hayatı

Balık Burcu Aşk

Aşk hayatı söz konusu olunca, Balık burcu insanları tam anlamıyla kendilerini adarlar. Birlikte olduğu kişiye cenneti yaşattıklarını söyleyebiliriz. Balık burcu insanlarına aşık olan bir kişi, mutsuzum diyemez. Son derece duygusal ve romantik bir aşk hayatı yaşarlar. Birlikte olduğu kişinin söylediği her söz onlar için çok önemlidir. Ayrıca fazla kıskanç olmadıklarını söyleyebiliriz. Fiziksel ilişkilerinde, ruhsal olarak tatmin olmayı tercih ederler.

Balık burcunun olumlu yönleri

Balık burcu insanlarının olumlu özellikleri arasında duyarlı olmaları, şefkatli ve romantik olmaları vardır ve bunlar en dikkat çekici özellikleri arasındadır. Son derece yaratıcı, zarif ve sempatik insanlardır. İnsanları asla kırmak istemezler.

Balık burcunun olumsuz yönleri

Balık burcu insanlarının olumsuz özellikleri arasında kararsız olmaları, tembel olmaları ve hastalık hastası olmaları vardır. Sürekli değişkenlik gösterirler ve monoton bir yapıya sahiptir. Bağımlıkları aşırılığa varabilir.

Burçlar kuşağında balık

Yönetici gezegeni Neptün olan Balık burcu, burçlar kuşağının son burcudur. Uğurlu taşı; Aquamarine, uğurlu sayısı; 7, Uğurlu rengi ise Turkuaz'dır. Ruhsallık, sırlar ve iç dünya ile ilişkilendirilen, on ikinci evi temsil eder. Negatif, Su grubuna bağlıdır. Dişi burcudur. Değişkenlik ile niteliklendirilir.

Balık burcu özellikleri. Balık burcu kadınının, erkeğinin, genel ve fiziksel özellikleri.
Bizi takip edin, güncel yazılarımızdan haberdar olun!